TURİZM

Bomonti Otel ve Kongre Merkezi için İmzalar Atıldı 31.10.2012

IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding A.Ş.'nin 250 milyon Euro yatırım bedeliyle hayata geçireceği ve Hilton Worldwide'ın işletmesini üstleneceği Hilton Bomonti Otel ve Kongre Merkezi için 31.10.2012 tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde imzalar atıldı. Hilton Bomonti Otel ve Kongre Merkezi 2013 yılında hizmete girecektir.
 
Otel ve konferans merkezi, şehir merkezindeki Bomonti Bira Fabrikası’nın hemen yanında inşa edilmektedir. 35 katlı kulesinde toplam 829 standart ve süit oda, 4 bin 500 metrekarelik fitness ve SPA alanı, açık ve kapalı yüzme havuzları yer alıyor. Projenin kongre merkezi kısmında ise 2 bin 500 ve 800 kişi kapasiteli 2 balo salonu ve 32 adet toplantı salonu yer alıyor.
 
Hilton Bomonti Otel ve Kongre Merkezi’nin inşaatı bittiğinde İstanbul'un en büyük Avrupa'nın ise en büyük 10 şehir otelinden biri olacaktır.
 
120 yıllık, tarihi Bomonti Bira Fabrikası'nın ise restore edilerek kültür-sanat ve eğlence merkezi olarak şehre kazandırılması için çalışmalar devam etmektedir. Tarihi Bomonti Bira Fabrikası otel ve kongre merkeziyle aynı kampüs içerisinde yer almaktadır.
 
Bomonti Bira Fabrikası binalarının kültür, sanat ve eğlence merkezine dönüşüm projesini ünlü mimar Han Tümertekin, iç dizaynı dünyanın prestijli otel tasarımı şirketlerinden GA Design of London firması tarafından yürütülmektedir.
 
Serhat Çeçen: "Avrupa'nın en büyük 10 şehir otelinden birini inşa ediyoruz."
 
İmza töreninde bir konuşma yapan Bomonti Uluslararası Kongre Turizm Yatırımları Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serhat Çeçen, dünyanın en önde gelen markalarından Hilton Worldwide ve dünya çapında bilinirliğe sahip Hilton Hotels & Resorts markası ile otel işletmesi konusunda işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, projeyle ilgili şu bilgileri verdi:
 
“İstanbul'un merkezindeki en büyük oteli ve en büyük konaklamalı kongre merkezi olan tesisimiz, Avrupa'nın da en büyük şehir otelinden biri olacak ve Türkiye'nin 2023 hedefi olan 50 milyon turist, 50 milyar dolar gelir hedefine katkıda bulunacak. İstanbul artık bir kongre şehri olarak da dünyanın ilgisini çekiyor. ICCA verilerine göre İstanbul, en popüler kongre şehirleri sıralamasında 9'uncu sıraya yerleşti. IC Holding olarak turizm sektöründeki en büyük yatırımımızı yaparak, İstanbul'un en büyük konaklamalı kongre merkezini inşa etmekten gurur duyuyoruz. Yaklaşık 1000 kişiye istihdam sağlayacak olan merkezimizi 2013 yılının son çeyreğinde hizmete açmayı planlıyoruz. Bu arada, proje sahamızın içerisinde yer tarihi Bomonti Bira Fabrikası binalarını da, eşsiz yapısal ve mimari özelliklerini koruyarak bir kültür-sanat ve eğlence merkezi haline getirebilmek için yatırımcılarla görüşmelerimiz devam ediyor. Şehrimize böyle bir merkez kazandırmaktan da büyük onur duyacağız.”
 
Simon Vincent: "İstanbul'da düzenlenecek uluslararası konferanslara katkı sağlayacak."
 
Hilton Worldwide Avrupa Ortadoğu ve Afrika Başkanı Simon Vincent törende bir konuşma yaptı. Vincent, “İstanbul’da yeni bir kilometre taşı olacak Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi'ni işletmek üzere anlaşma imzalamış olmaktan memnunuz” dedi ve konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hilton İstanbul Bomonti Otel & Konferans Merkezi oda sayısı ve toplantı salonu büyüklüğüyle şehirde inşa halindeki en büyük otel. Hilton Worldwide, kimisi aktif kimisi ise geliştirilme aşamasında olan 41 oteli ile 1955 yılından bu yana gururla Türkiye pazarında. Güçlü duruşumuzun son örneğini de yeni otelimizle bir kez daha gösteriyoruz. Otelimizin dünya standartlarındaki konferans olanaklarının İstanbul'da uluslararası yeni konferansların düzenlenmesine katkı sağlamasını bekliyoruz.”

 

HABER FOTOĞRAFLARI

...
...